Najciekawsze imprezy sezonowe w Swornychgaciach

Co roku od majowego weekendu odbywają się w Swornychgaciach różne ciekawe imprezy regionalne, koncerty i zabawy. Najczęściej odbywają się w Domu Kultury, w

Domu Rzemiosła i przy Amfiteatrze przy plaży. Na razie mamy niewiele informacji, ale jak tylko będzie ich więcej umieścimy ich listę poniżej.

Plan na sezon letni w Wiejskim Dom Kultury w Swornegaciach

Rok 2019

 

- 08.06.2019 godz. 11.00 XXI Kaszubskie Regaty Wioślarskie im. B. Drewka (Plaża –Amfiteatr).

- 15.06.2019 Piknik profilaktyczny – Babilon.

- 24-26.06.2019 Biwak profilaktyczny –FUNKA.

- 25.06.2019 godz. 11.00 warsztaty ceramiczne

- 26.06.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

- 27.06.2019 godz. 11.00 warsztaty projektowania mody „Kwiaty lata”.

- 29.06.2019 godz.  9.00 MOTOCYKLOWE OTWARCIE LATA (Amfiteatr Swornegacie).

- 29.06.2019 godz. 18.00 FESTYN Z WIANKAMI (Amfiteatr Swornegacie) : Koncert zespołu: „CRAZY”  , zabawa z zespołem „DARO”, konkurs na najładniejszy wianek.

- 02.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie.

Godz. 17.00 zajęcia wioślarskie

- 03.07.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

-                    godz. 14.00 wycieczka rowerowa.

- 04.07.2019 godz. 11.00 warsztaty z projektowania mody „Kaszubskie wzory”.

- 06-07.07.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 06.07.2018 godz. 19.00 FESTYN LETNI, Koncert zespołu: „ZDĄŻYĆ PRZED PÓŁNOCĄ”, zabawa taneczna z zespołem: „AWERS” (Amfiteatr Swornegacie).

- 09.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie.

- 10.07.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

godz. 14.00 wycieczka Nordic Walking (rowerowa).

- 11.07.2019 godz. 11.00 warsztaty „Projektowanie twarzy –barwny    świat leśnych zwierząt”.

godz. 18.00 Czwartki Kaszubskie (Kapela BAS).

- 12.07.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

 

 

- 13.07.2019 godz. 18.00 FESTYN Z GWIAZDAMI, Koncert Zespołu: „KUBRYK” oraz „SZULERZY”, zabawa taneczna: „ATUT” (Amfiteatr Swornegacie).

- 16.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 17.07.2019 godz. 10.00 warsztaty przy kuchennej placie.

godz. 14.00 wycieczka rowerowa.

- 18.07.2019 godz. 11.00 warsztaty malowania na szkle.

- 18-20.07.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 18.07.2019 godz. 18.00 Czwartki kaszubskie (Kapela).

- 19.07.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

- 20.07.2019 godz. 11.00 warsztaty z rysunku „Ze szkicownikiem wśród drzew”.

- 20.07.2019 godz. 19.00 FESTYN MUCYKI COUNTRY I FOLK „CHECZ, Koncert: „TOMASZ SZWED z ZESPOŁEM”, zabawa taneczna: „WASIŁEK” (Amfiteatr Swornegacie).

- 23.07.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 24.07.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

godz. 14.00 rowerowa gra terenowa.

- 25.07.2019 godz. 11.00 warsztaty z projektowania.

godz. 18.00 Czwartki kaszubskie (Kapela).

- 25-28.07.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 26.07.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

godz. 18.00 spektakl śpij kochanie

godz. 19.00 koncert zespołu „Pierwiastek z trzech”

- 27.07.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Szkic – portrety”.

- 27.07.2019 godz. 19.00 FESTYN Z SZANTAMI, Koncert Zespołu: „ATLANTYDA”, zabawa taneczna z zespołem: „OLDY” (Amfiteatr Swornegacie).

- 30.07.2019 godz. 10.00 warsztaty hafciarskie.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 01.08.2018 godz. 10.00 warsztaty hafciarskie cz. II

godz. 14.00 wycieczka rowerowa.

- 01-04.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 01.08.2019 godz. 11.00 warsztaty z projektowania mody (kaszubskie wzory).

godz. 18.00 Czwartki kaszubskie.

- 02.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

- 03.08.2019 godz. 11.00 Regaty żeglarskie o Błękitną Wstęgę Jeziora Karsińskiego (Plaża – Amfiteatr Swornegacie).

- 03.08.2019 godz. 19.00 FESTYN ŻEGLARSKI, Koncert Szant: „HALS”, zabawa taneczna: „OLD BAND”.

- 06.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 07.08.2018 godz. 11.00 warsztaty „Projektowanie sukni wieczorowej”

godz. 14.00 rowerowa gra terenowa.

- 08- 11.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 08.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne.

godz. 18.00 czwartki kaszubskie (kapela).

- 09.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

- 10.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Malowanie na szkle”.

- 10.08.2019 godz. 19.00 FESTYN z KABARETEM, występ kabaretu „DKD”, zabawa taneczna: „ATUT”.

- 13.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 14-18.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 14.08.2019 godz. 15.00 Test Kaszuba (gra terenowa, występ kapel kaszubskich).

- 16.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

- 17.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Projektowanie dłoni”

- 17.08.2019 godz. 16.00 DOŻYNKI

- 20.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne „Drobne dekoracje wystroju domu”.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 21.08.2019 godz. 10.00 warsztaty przy kuchennej placie „Danie regionalne”.

- 21.08.2019 godz. 14.00 wycieczka Nordic Walking lub rowery

- 22-25.08.2019 godz. 10.00 kiermasz rękodzieła.

- 22.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne „Warzywny ogród”.

godz. 18.00 czwartki kaszubskie.

- 23.08.2019 godz. 10.00 warsztaty wypieku chleba.

 

- 24.08.2019 godz. 18.00 Międzynarodowy festiwal bluesa: „BLUES W SWORACH” (Amfiteatr Swornegacie).

- 27.08.2019 godz. 10.00 warsztaty ceramiczne.

godz. 15.00 warsztaty żeglarskie i wioślarskie.

- 28.08.2019 godz. 10.00 warsztaty plecionkarskie.

- 28.08.2019 godz. 14.00 rowerowa gra terenowa.

- 29.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne.

- 30.08.2019 godz. 10.00 warsztaty chlebowe.

- 31.08.2019 godz. 11.00 warsztaty plastyczne

 

 

IMPREZY SEZONOWE 2017

Zawody nocne PZW  Termin: 10.06.2017

Miejsce: jezioro Życheckie

Organizator: PZW

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu kulowym Termin: 10.06.2017

Miejsce: strzelnica Rytel

Organizator: ZM LOK

 

Turniej Tańca Towarzyskiego Termin: 10.06.2017

Miejsce: Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 Urodziny Bruska Termin: 14.06.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: Urząd Gminy

Kiermasz rękodzieła, warsztaty chlebowe, kino plenerowe 16.06.2017

-Amfiteatr w Swornegaciach.

 Realizacja projektu: „Żeby do tej pory wyplatały Swory”,17.0.2017

warsztaty ceramiczne, wycieczka rowerowa (Krzywce).

Kiermasz rękodzieła 17.06.2017

Swornegacie Dom Rzemiosła

V Rajd rowerowy pn. „Odjazdowy Bibliotekarz” Termin: 17.06.2017

Miejsce: Bory Tucholskie

Organizator: MBP, LekTURa

 

Charzykowy „Sailing Cup” – regaty o puchar „Relax-u” i „Westpol-u” Termin: 17.06.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

WIANKI Termin: 17.06.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

Koncert akordeonistów i keyboardzistów Termin: 19-21.06.2017

Miejsce: CKiB

Organizator: CKiB Brusy

Realizacja projektu: "Żeby do tej pory wyplatały Swory" , 24.06.2017

kiermasz rękodzieła, Noc Kupały (konkurs na najładniejszy wianek, konkursy sprawnościowe, występ kapeli kaszubskiej)

Swornegacie

Dni Chojnic 2017” – Jarmark Świętojański Termin: 23 – 25.06.2017

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: PRCh, UM

Zawody spławikowe Termin: 25.06.2017

Miejsce: jezioro Zielone Małe

Organizator: PZW

 

Koncert gitarzystów, wokalistów

Termin: czerwiec

Miejsce: CKiB

Organizator: CKiB Brusy

 

 

Lipiec

II Czerski Festiwal Swojskich Smaków Termin: 01.07.2017

Miejsce: Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Urząd Miejski w Czersku

 

Festiwal Archeologiczny Termin: 1-2.07.2017

Miejsce: Czernica

 

Ogólnopolski Turniej Gry w Kaszubską Baśkę Termin: 2.07.2017

Miejsce: CKiB

Organizator: CKiB, Gmina Brusy, Kaszebe Baszka

 

XXV Festiwal Teatrów Ulicznych „Chojnicka Fiesta 2017” Termin: 2.07.2017

Miejsce: Stary Rynek, Fosa Miejska

Organizator: ChCK

Warsztaty plastyczne i rzeźbiarsko – malarskie podczas Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego Termin: 3-8.07.2017

Miejsce: Galeria Oczko- Męcikał

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kl. Pirat Termin: 8 – 9.07.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Rok Józefa Chełmowskiego- impreza plenerowa Termin: 8.07.2017

Miejsce: Chata Kaszubska Brusy Jaglie

Organizator: CKiB Brusy

 

Rajd rowerowy szlakiem Józefa Chełmowskiego Termin: 9.07.2017

Miejsce: Gmina Brusy i okolice

 

Super Drwal Termin: 14.07/ 22.07.2017

Miejsce: Park Borowiacki, Stadion miejski w Czersku

Organizator: Zakład Usług Leśnych „SZARMACH”, Urząd Miejski w Czersku

 

Chojnice Team Cup – Drużynowy Puchar Europy kl. Optimist Termin: 15 – 16.07.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „ Kaszubskie Spotkanie z Folklorem Świata” Termin: 25-30.07.2017

Miejsce: Stadion Miejski w Brusach

Organizator: CKiB, Gmina Brusy, Konarzyny, Karsin, miasto i gmina Konarzyny i promocja Regionu Chojnickiego

 

 

Chojnicki Złoty Konik Morski kl. Optimist Gr. A i B Termin: 29 – 30.07.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

.

Jarmark Zaborski Termin: 30.07.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB Brusy

 

 

Sierpień

 

 Wyścigi kajakowe o Błękitną Wstęgę WKP Termin: 05.08.2017

Miejsce: Ośrodek Kultury w Rytlu

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Pieczenie chleba w Widnie Termin: 5.08.2017

Miejsce: Widno

Organizator: CKiB Brusy

XX Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2016 Termin: 11 – 13.08.2017

Miejsce: Amfiteatr w Charzykowach

Organizator: GOK

 

VII Chojnickie Noce Operetkowe Termin: 12 – 13.08.2017

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK

XI Turniej Rycerski, inscenizacja oblężenia miasta Chojnice z 1466 r. Termin: 26.08.2017

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, BR Herbu TUR, ES Pomerania

 

Pożegnanie Lata Termin: 26.08.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB Brusy

 COURSINGI I WYŚCIGI CHARTÓW 26-27.08.2017

Swornegacie

Regaty odpustowe Termin: sierpień

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Wrzesień

XIX Chojnickie Filmobranie Termin: druga połowa września

Miejsce: ChDK, aula ZS

Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”, ZS LO, Starostwo Powiatowe

 

Kamień wersalski Termin: 01.09.2017

Miejsce: miejsce pamięci

Organizator: Komitet

 

Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy na pole Szarży pod Krojantami, Spływ kajakowy Termin: 1 – 3.09.2017

Miejsce: Charzykowy – Krojanty

Organizator: ChTMR „Cyklista”

 

Inscenizacja Szarży pod Krojantami- Festyn kawaleryjski z rekonstrukcją szarży i wybranych epizodów militarnych Termin: 3.09.2017

Miejsce: pola Krojanty

Organizator: UG, Fundacja Szarża pod Krojantami

 

IV Rajd Kaszubskiej Marszruty Termin: 8.09.2017

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: PRCh

 

Dożynki Gminne Termin: 09.09.2017

Miejsce: Boisko w Konarzynach

Organizator: GOK

 

Regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”, kl. regatowe Termin: 9 – 10.09.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

  Święto Grzyba w Gutowcu Termin: 09.2017

Miejsce: Gutowiec

Organizator: Sołectwo Gutowiec, Ośrodek Kultury w Rytlu, Urząd Miejski w Czersku

 

Zaborskie Dożynki Gminne Termin: 10.09.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB, Urząd Gminny, Parafia

Zabory Cup- VII Super Puchar Termin: 17.09.2017

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB, ZKP, Gmina Brusy, Kaszebe Baszka

 

Regaty „80 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego” Termin: 23.09.2017

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Festyn Gocki Termin: 23.09.2017

Miejsce: Parking przed bramą główną rezerwatu „Kręgi Kamienne” w Odrach

Organizator: LGD Sandry Brdy. Urząd Miejski w Czersku

Święto Pieczonego Ziemniaka w Rytlu Termin: 30.09.2017

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Święto Ziemniaka Termin: 30.09.2017

Miejsce: Zielona Huta

Organizator: GOK/ sołectwo Zielona Huta

 

Zapisz